X
تبلیغات
زولا


:آدرس جدید


کاشان - - مرکز ****


:تلفن

(031)********

Telegram.me/ZehnAgah :کانال تلگرام
اگر اضطراب و نگرانی دارید این سایت را از دست ندهید

هر روز شایعات جدیدی در دنیای مجازی و بخصوص در شبکه های اجتماعی ایجاد شده و به سرعت گسترش پیدا می کند. ما مردم شرق هم عاشق راز و معما و چیزهای عجیب! بمحض مشاهده یک عکس یا ویدیوی عجیب که ارتباطی با افسانه های قدیمی ما پیدا می کند شروع به داستان سرایی می کنیم و همه چیز را به همه چیز ربط می دهیم!


در سال 2012 یک ویدیوی عجیب در سایت یوتیوب جهانی را متعجب کرد. یک عقاب بزرگ کودکی را شکار می کند و شخصی که بصورت اتفاقی از این صحنه فیلمبردای می کند!لینک دانلود ویدیو


در عرض چند روز این ویدیوکلیپ میلیونها بار دیده شد و سایتها و شبکه های خبری سراسر جهان آنرا پوشش دادند. کم کم متخصصان سینما و انیمیشن سازی و جانورشناسان در واقعی بودن این ویدیو تردید کردند. و سر انجام بعد از چند هفته همه چیز مشخص شد. این ویدیو فقط شیرین کاری یک گروه انیمیشن سازی سه بعدی اهل مونترال کانادا بود! آنها پیغام دادند که نترسید هیچ عقابی شما را تهدید نمی کند!


اما حقیقت این است که افراد مستعد اضطراب به سادگی از این شایعات و فیلم ها تاثیر می گیرند و به انواع اختلالهای اضطرابی مثل فوبیا یا وسواس دچار می شوند. بله! یک ویدیوی تقلبی یک دقیقه ای می تواند زندگی فردی که را که از لحاظ ژنتیک آمادگی ابتلا به اضطراب را دارد زیر و رو کند. تحقیقات نشان می دهد افراد زود باور و ساده دل به شدت مستعد انواع اختلالات اضطرابی هستند. (اینجا) و (اینجا). همچنین نتایج پژوهش ها نشان می دهد میان اضطراب و استرس از یک طرف و باورهای عجیب و غریب از طرف دیگر رابطه دو طرفه وجود دارد. همانطور که استرس و اضطراب موجب باورپذیری افکار خرافی می گردد، افکار خرافی هم موجب افزایش استرس و اضظراب می شوند.


در زمینه هنر و خلاقیت به کار رفته در این ویدیو و اینکه به سادگی همه را گول زد، میان فضای مجازی فارسی با سایر کاربران فضای مجازی تفاوتی وجود ندارد. اما در زمینه تکذیب این خبر بصورت باورپذیر و با دلیل و مدرک و تلاش برای رسیدن به حقیقت و واقعیت، فضای مجازی فارسی روزها، هفته ها و شاید ماه ها از بقیه عقب ماند! ولی خوشبختانه امروز به مدد و یاری یک سایت وزین و ارزشمند به نام "گمانه" شایعات منتشر شده در فضای مجازی به سرعت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و واقعیت فاش می شود. من به نوبه خودم به قدری که از خواندن مطالب این سایت استفاده کردم و لذت بردم از هیچ سایت دیگری استفاده نکردم. شما را هم به خواندن و دنبال کردن مطالب این سایت دعوت می کنم.

www.gomaneh.com

برچسب‌ها: اضطراب، نگرانی
نظرات (0)

نام * :
ایمیل :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد