X
تبلیغات
زولا


:آدرس جدید


کاشان - - مرکز ****


:تلفن

(031)********

Telegram.me/ZehnAgah :کانال تلگرام
بعد از خاموش کردن کنسول بازی، هنوز صداهای بازی را می شنوید؟

نتایج یک تحقیق نشان می دهد برخی افراد، مدتها بعد از اتمام یک بازی کامپیوتری هنوز صداهای بازی را می شنوند. صداهایی از قبیل صدای انفجار، جیغ یا اسلحه لیزری.


تحقیقات قبلی تاثیرات و اختلالات بینایی بعد از بازی ها را گزارش کرده بودند. معمولا وقتی شما بعد از یک بازی مهیج که به سختی درگیر بازی بوده اید یا زمان طولانی صرف بازی کامپیوتری کرده اید اینگونه اختلالات معمول است. بعضی افراد ساعتها و یا حتی روزها بعد از بازی صداهای بازی را در مغز خود می شنوند یا موقعی که چشمان خود را می بندند (مثل قبل از به خواب رفتن) تصاویر و صحنه های بازی را مشاهده می کنند.


بعضی افراد گزارش کرده اند هنگامی که به رختخواب می روند صداهای بازی را از طریق گوش و آنقدر طبیعی می شنوند که به تصور آنکه کنسول بازی شان روشن است بلند می شوند و آنها را مجددا چک می کنند!


این پدیده قبلا در مورد موسیقی مشاهده شده بود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد. تا مدتی بعد از اینکه به یک آهنگ یا ترانه گوش می دهید آن آهنگ در مغز شما بازپخش می شود. ولی در مورد بازی های کامپیوتری این پدیده مدت بسیار طولانی تری طول می کشد.


این پدیده برای خودش نام و شناسنامه ای دارد: game transfer phenomena و تحقیقات در مورد دلایل و شیوه عمل، و پیدا کردن راه درمانی برای آن ادامه دارد. ولی طبیعتا تا زمانیکه درمانی احتمالا دارویی برای آن ابداع شود بهترین درمان، دوری از کنسول های بازی تان است!

نظرات (0)

نام * :
ایمیل :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد