X
تبلیغات
زولا


:آدرس جدید


کاشان - - مرکز ****


:تلفن

(031)********

Telegram.me/ZehnAgah :کانال تلگرام
روشی برای افزایش تمرکز روی مطالعه در حین دعوای پدر و مادر !!


برای امثال من که توی خانواده های شلوغ بزرگ شدیم، درس خوندن توی سروصدای خانواده و تلویزیون و جروبحث و هزارتا چیز دیگه، عادی بود. اون زمان هنوز هدفون و گوشی همه گیر نشده بود. هنوز سی دی نیومده بود. فقط ضبط صوت بود و ازین نوار کاستا که واسه اینکه موتور ضبط خراب نشه اونارو با خودکار بیک جلو عقب می کردیم. آخه هنوز  دکمه NEXT اختراع نشده بود!


http://s5.picofile.com/file/8136317100/%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA.jpg


دهه شصت بود و باورم کنید توی نوارهای خونه ما فقط آهنگای شجریان بود!! خلاصه گذشت تا اینکه تکنولوژی دیجیتال سراسر دنیا رو درنوردید و به ایران هم رسید. سی دی و دی وی دی و سی دی من و ام پی تری و ام پی فور و گوشی نوکیا 1100 و گوشی هوشمند و اینترنت و .....


تکنولوژی باوجود اینکه با خودش کلی دردسر آورد ولی بدون شک چیزهای خوبی که همراهش اومد بیشتر از مضراتش بود. یکی از اونها کمک به درس خوندنه! زیاد تعجب نکنید. الان توضیح میدم. درسته که امروزه خونه ها کوچیک شده و ازون جمعیت خواهر برادرها و نوه ها خبری نیست. ولی چیزی که توی کلنیک های مشاوره می بینیم نشون می ده کوچیک شدن جمعیت خانواده به کمتر شدن سر و صدای داخل خونه هیچ ارتباطی نداره. خیلی هاتون با جر و بحث های پدر و مادر آشنایی دارید! با کوچیک شدن خونه ها خب طبیعتا سر و صدای خانوارهای همسایه های بالا و پایین و کناری هم به سروصدای خانواده شما اضافه می شه. به همه اینها اضافه کنید کلی سروصدای دیگه ای که از پنجره وارد خونه شما می شه.


اما یه راهکاری می خوام بهتون معرفی کنم که می تونید با وجود اینهمه سروصدا به مطالعه خودتون ادامه بدین. تنها وسیله موردنیاز یه هدفون و یه گوشی موبایله. شما می تونید با استفاده از این سایت (http://naturesoundsfor.me/fa) صدای طبیعت رو به سلیقه خودتون ایجاد کنید و تبدیل به یه فایل صوتی کنید و هرجایی رو برای خودتون به یه محیط آرامبخش برای مطالعه تبدیل کنید. اولین بار که خودم با این سایت آشنا شدم واسم خیلی جالب بود.


می تونید مشخص کنید صدای چه پرنده ای توی جنگل ساختگی شما شنیده بشه. می تونید بین صدای رودخونه و آبشار انتخاب کنید. یا اصلا می تونید با صدای بارون و رعد و برق خودتون رو توی یه اتاق زیر شیروونی در یک هوای بارانی تجسم کنید که مشغول درس خوندن هستید. وقتی شروع به گوش دادن به این صداهای طبیعت با هدفون کردید مغز شما بعد از یه مدت کوتاه به این آهنگ عادت می کنه و جالب اینکه تمرکز شما هم بیشتر می شه. چون واحدهای پردازش ذهنی که برای هر انسان حدود 7 واحد هست اگه مثلا چهار تای اون به درس خوندن شما اختصاص داده بشه سه واحد بقیه هم با این صداها سرشون گرم می شه و کمتر با صداهای ناگهانی اطراف و افکار مزاحم حواستون پرت می شه.


موفق باشید!


نظرات (1)
جمعه 31 مرداد 1393 ساعت 02:02
مرسی. انجام دادم واقعا نتیجه داد! اولین بار تونستم یه ساعت پشت سرهم درس بخونممممم

نام * :
ایمیل :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد