:آدرس جدید


کاشان - - مرکز ****


:تلفن

(031)********

Telegram.me/ZehnAgah :کانال تلگرام
درددل کردن، حال شما را بدتر می کند

اگر خانم هستید که این کار هر روز شماست. تماس با دوستان یا اقوام و شروع به گله و شکایت از روزگار، از اتفاق بد دیروز، از دعوای زناشویی هفته گذشته. با چه هدفی؟ با این تصور قدیمی که درد دل کردن و صبحبت کردن در مورد حوادث ناگوار زندگی، شما را از شر این افکار و احساسات مزاحم همراه آن نجات خواهد داد.


اما باید بگویم که متاسفانه تحقیقات علمی عکس این مطلب را نشان می دهد! تحقیقات نشان می دهد صبحت کردن هر روزه در مورد مسائل و مصائب بجای اینکه اضطراب و افسردگی شما را کاهش دهد آنرا افزایش می دهد! در این تحقیق که بین بیش از 300 نوجوان دختر و پسر انجام شد متوجه شدند دختران و پسرانی که دائم در مورد مشکلات با دوستانشان درددل می کنند باعث نزدیک شدن و استحکام دوستی خود شدند ولی از طرف دیگر باعث شدند تا اضطراب و افسردگی خودشان افزایش پیدا کند!


البته در تحقیق دیگری یک روانشناس نشان داد درست است که در کوتاه مدت این نق و ناله ها باعث استحکام دوستی ها می شود اما در طولانی مدت اینگونه نیست. دفعات اول دوستان شما با شما و مشکلات و ناراحتی هایتان همدلی می کنند اما اگر شما این ناله و شکایتهای نشخوارگونه را متوقف نکنید باعث دور شدن دوستان از دور و بر خود می شوید!


دانستن مطلب این پست من بخصوص برای کسانی مناسب است که تصور می کنند مراجعه به روانشناس یعنی صبحبت و ناله و شکایت و درددل کردن!


چه باید کرد؟ وقتی برای شما اتفاق یا اتفاقات ناگواری می افتد و خاطرات و افکار آن واقعه نشخوار ذهنی شما می شود شما با بیان آن افکار در حقیقت باعث استحکام و گسترش آن افکار و به دنبال آن افزایش شدت افسردگی و اضطراب خود خواهید شد. شما باید با مراجعه به یک روانشناس "حاذق" شیوه هایی برای مقابله با این افکار یاد بگیرید و پس از اینکه در مطب آنها را تمرین کرده و فراگرفتید در زندگی روزمره هم به کار ببندید.


در نوع دیگری از درمان درصورتیکه حوادث رخداده برای شما بیش از حد آزار دهنده هستند به کمک روانشناس ابتدا باید افکار پیرامون حادثه را در ذهن خود به درستی پردازش کنید تا بعدا بتوانید آنها را در اختیار بگیرید وگرنه این افکار و خاطرات خواهند بود که شما را در جاده زندگی گیر می اندازند و کنترل شما را در اختیار می گیرند.  

When talking about your problems actually makes them worse


Seek the right kind of social support

نظرات (1)
سه‌شنبه 27 مرداد 1394 ساعت 16:30
با سلام. یکی از نکات مثبت نوشته‌های شما، مختصر و مفید بودن آنها است. موفق باشید.

نام * :
ایمیل :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد